Skoleskema og Klasser

 

A Klassen – 6 – 10 år   Klasselærer: Mikkel Esparda Burstock
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:00  Billedkunst  Evnehåndtering  Biologi  Dansk  Legetime
09.00  Billedkunst  Natur/Teknik  Biologi  Religion KlasseTime(Kage)
10:00  Dansk  Natur/Teknik  Valgfag  Legetime  Dansk
11.00  Legetime  Legetime  Valgfag  Historie  Evnehåndtering
12.00  -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –
13:00  Evnehåndtering  Valgfag  Legetime  Idræt  Musik
14.00  Valgfag  Idræt
15:00
16.00
17:00
18.00

 

B Klassen – 11 – 15 år   Klasselærer: Ren Miyazawa
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:00  Evnehåndtering  Valgfag  Hjemmekundskab  Religion Musik
09.00  Engelsk  Valgfag  Hjemmekundskab  Idræt Engelsk
10:00  Engelsk  Matematik  Evnehåndtering  Idræt  Dansk
11.00  Matematik  Dansk  Evnehåndtering  Dansk  Matematik
12.00  -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –
13:00  Håndarbejde  Biologi  KlasseTima(Kage)  Sløjd  Valgfag
14.00  Håndarbejde  Biologi  Engelsk  Sløjd  Valgfag
15:00
16.00
17:00
18.00

 

C Klassen – 16 – 20 år   Klasselærer:  Hunter Jean Cullen
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:00  Matematik  Dansk  Engelsk  KlasseTime(Kage) Evnehåndtering
09.00 Teknikfag Seksualundervisning  Matematik  Engelsk Evnehåndtering
10:00 Teknikfag  Matematik  Historie  Dansk  Valgfag
11.00 Engelsk  Musik Seksualundervisning Evnehåndtering  Valgfag
12.00  -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –
13:00 Seksualundervisning  Idræt  Teknikfag Seksualundervisning  Ridning
14.00 Seksualundervisning  Idræt  Teknikfag  Valgfag
15:00 Historie  Valgfag
16.00  Lektiehjælp
17:00  Lektiehjælp
18.00

 

D Klassen – 21 – 25 år   Klasselærer: CT Smith
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:00  Latin  Idræt  Valgfag  Valgfag
09.00  Valgfag  Teknikfag  Idræt  Valgfag Valgfag
10:00  Valgfag  Teknikfag  Evnehåndtering  Matematik  Evnehåndtering
11.00  Evnehåndtering  Historie  Engelsk  Engelsk  Seksualundervisning
12.00  -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –
13:00  Matematik  Seksualundervisning  KlasseTime(Kage)  Dansk  Matematik
14.00  Ridning  Dansk  Ridning
15:00  Lektiehjælp  Musik
16.00  Lektiehjælp
17:00
18.00

 

E Klassen – 26 + år   Klasselærer: Timothy (Tim)
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
08:00 Engelsk  Evnehåndtering  Matematik  Latin
09.00  Dansk  Historie  Klassetime(Kage)  Matematik
10:00  Valgfag  Ridning  Seksualundervisning  Valgfag  Valgfag
11.00  Valgfag  Engelsk  Dansk  Valgfag  Valgfag
12.00  -Frikvarter-    -Frikvarter-   -Frikvarter –   -Frikvarter –   -Frikvarter –
13:00  Idræt  Teknikfag  Evnehåndtering  Latin  Evnehåndtering
14.00  Idræt  Teknikfag  Evnehåndtering  Evnehåndtering
15:00  Seksualundervisning  Dansk
16.00  Lektiehjælp  Engelsk
17:00  Lektiehjælp  Ridning
18.00